Jelenia Góra – perła Sudetów

Jelenia Góra – perła Sudetów

Jelenia Góra znana jest z wielu atrakcji turystycznych, jakie dostępne są w tym regionie, tym samym jest też bardzo często odwiedzana przez turystów. To przepiękne miasto położone jest w województwie dolnośląskim, a jego wielkość to czwarte miejsce pod względem populacji mieszkańców na terenie całego województwa. Ponad 80 tysięcy mieszkańców gwarantuje, że tutejsza baza noclegowa jest bogata i obfitująca w różnego rodzaju oferty – większość z nich jest sprawdzonych, cena nie jest zbyt wygórowana, a komfort – taki, jakiego oczekuje każdy turysta. Noclegi w Jeleniej Górze [➤http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jelenia-gora,0.html] to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie – przepiękne krajobrazy i wiele atrakcji to czynniki, które sprawiają, że miasto to jest bardzo atrakcyjne i nie bez powodu nazywane również perłą Sudetów, podobnie jak zimowy Zieleniec [➤http://www.forum-kultury.pl/zieleniec-w-kotlinie-klodzkiej-perelka-zimowa-8/].

Kiedy stanie się już na ziemiach jeleniogórskich, koniecznie powinno się zaplanować każdy dzień swojego urlopu tak, by najlepiej nic nie stracić. Miasto to posiada tysiące atrakcji – oferuje tak wiele, że nawet dwutygodniowy urlop minie nam jak mgnienie oka. Przede wszystkim są tu liczne szlaki i trasy turystyczne, na których będziemy mogli podziwiać przepiękne krajobrazy i widoki.

Jelenia Góra otoczona jest z każdej strony innymi górami – co sprawia, że tutejsze widoki są bardzo urozmaicone i zachęcają do pieszych lub rowerowych wycieczek. Najcenniejszym parkiem jest Karkonoski Park Narodowy [➤http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Karkonoski-Park-Narodowy;3920497.html], nie brakuje tu jednak takich parków jak Park Krajobrazowy Doliny Bobru czy Park Norweski, znajdujący się w Cieplicach. Cieplice Zdrój to kolejny punkt na naszej mapie jeleniogórskich atrakcji – jest to wyjątkowe uzdrowisko, odwiedzane przez znaczną ilość kuracjuszy, który kryje w sobie piękno krajobrazu i szczyci się bardzo dobrymi warunkami zdrowotnymi. Sprawia wrażenie miasteczka w mieście.

W samej Jeleniej Górze koniecznie powinniśmy wybrać się na rynek – okazały, autentyczny, w którego centrum znajduje się ratusz, a dookoła niego – zabytkowe, malownicze kamieniczki, nierzadko zdobione motywem jelenia (warto zwrócić na to uwagę! Szukanie takich oznaczeń sprawia każdemu turyście radość).

Interesującą atrakcją jest także Pałac Paulinum – pochodzi on z XIX wieku, niegdyś pełnił rolę rezydencji myśliwskiej, a dzisiaj ulokowany jest w nim hotel i wyjątkowe spa. Na terenie całego miasta nie brakuje wspaniale zachowanych pałaców, zamków i innych historycznych zabytków, w tym na przykład kościołów. Znajduje się też wiele muzeów, które uraczą nas dużą dawką informacji w wielu dziedzinach.


5 thoughts on “Jelenia Góra – perła Sudetów

  1. Mam nadzieję, że znajda się jakies tańsze noclegi niż ten hotel ze SPA 😉 nie chcę zrujnować portfela w czasie urlopu

  2. Z pewnością znajdziesz @ bozena, wiele prywatnych kwater oferuje tanie noclegi, a wiosna to dobry czas żeby coś zarezerwować po promocyjnej cenie.

  3. @bozena Jelenia Góra to miasto turystyczne, więc ze znalezieniem noclegu w korzystnych cenach na pewno nie będziesz mieć problemu

  4. Mieliście rację, skorzystałam z bazy noclegów podanej przez autorów i znalazłam przyjemny pensjonat w bardzo rozsądnej cenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>