Lwówek Śląski, wakacje z legendami i muzyką

Lwówek Śląski, wakacje z legendami i muzyką

W województwie dolnośląskim w powiecie lwóweckim jednym z największych i najbardziej rozsławionych turystycznie i historycznie miast jest Lwówek Śląski. Jego domeną są wyjątkowe dzieje historyczne oraz wydarzenia, jakie miały tu miejsce w przeszłości, a także te, które są organizowane w dzisiejszych czasach.

Jednym z najpopularniejszych wydarzeń, trwającym tu od 1998 roku jest Agatowe Lato. To wyjątkowy czas, kiedy w robi się tu naprawdę tłoczno, gdyż przybywają ludzie z całej Europy. To wszystko za sprawą organizowanej międzynarodowej giełdy minerałów. Jest to największa impreza mineralogiczna w Polsce i cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. W trakcie jej trwania odbywają się targi minerałów z całego świata, spotkania poświęcone tej tematyce, szkolenia i bezpłatne warsztaty, a przede wszystkim liczne wystawy najpiękniejszych okazów. Podczas tego wydarzenia nie brakuje także akcentu muzycznego. Na dwóch scenach występują w tym czasie znane zespoły i wokaliści nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Lwówek Śląski jest doskonale znany przez melomanów i fanów muzyki klasycznej. A to za sprawą chrześniaka Napoleona Bonapartego i jego żony, którzy wprowadzając się tu przynieśli ze sobą miłość i pasję do koncertów symfonicznych i orkiestrowych. Zapoczątkowali organizację wyjątkowych wydarzeń muzycznych, która kultywowana jest do dziś i przyciąga w to miejsce najsławniejsze gwiazdy. Wszystko odbywa się w dziewiętnastowiecznym pałacu, który pełni różne role kulturowe w mieście.

Bogata jest także historia całego miasta. Zabytkowy ratusz i kamienice są wyjątkowo urocze i malownicze, a jednym z najatrakcyjniejszych zabytków jest stary Browar. Historia ważenia piwa na tych terenach sięga XIII wieku, jednak nie zawsze tutejsze trunki cieszyły się tu dobrymi opiniami. Warto poznać legendę związaną z tym miejscem, mówiącą o mnichu utopionym w miejscu ważenia alkoholu. Dziś nadal odbywa się tu produkcja, jednak nie na szeroką skalę.

Baza noclegowa Lwówka jest dość obszerna, a jednocześnie mocno oblegana, zwłaszcza w czasie, gdy odbywają się tu ważne wydarzenia kulturowe i muzyczne [Meteor➝więcej informacji]. Jej podstawa to hotele, apartamenty i pensjonaty, oferujące wyjątkowo komfortowe warunki. Noclegi są znane z pozytywnych opinii przyjezdnych. Tutejsi gospodarze od lat starają się sprostać wysokim wymaganiom przyjeżdżających tu miłośników sztuki, muzyki, kultury i historii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>