Miasto gwiazd – Międzyzdroje

Miasto gwiazd – Międzyzdroje

Bez wątpienia każdy z nas przynajmniej słyszał o Międzyzdrojach. Najprawdopodobniej w kontekście odbywającego się tutaj co roku Europejskiego Festiwalu Gwiazd. Miejscowość leży na wyspie Wolin i jest bardzo znanym kurortem wypoczynkowym. Z okazji festiwalu przybywają do niej tłumy, toteż musiała tu powstać rozbudowana i bogata baza noclegowa [lista: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzyzdroje,0.html]. Liczne hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi w tym wspaniałym, nadmorskim mieście.

Międzyzdroje oznaczają „miejsce pomiędzy zdrojami”, co przypomina również o tutejszej historii uzdrowiska. W nadmorskiej części miasta wciąż możemy podziwiać zabudowania uzdrowiskowe oraz urokliwy park zdrojowy. Warto także wybrać się na tutejszą Promenadę Gwiazd, którą często potocznie nazywa się Aleją Gwiazd. Znajdziemy w niej odciski dłoni różnych znanych osobistości ze świata kultury: muzyków, aktorów, artystów kabaretowych, na przykład Maryli Rodowicz, Małgorzaty Kożuchowskiej, Jakuba Wesołowskiego czy też Andrzeja Poniedzielskiego.

Poza tym, warto się także wybrać na tutejsze molo. Pełni ono także funkcję przystani morskiej, możemy tu zatem skorzystać z okazji i wybrać się na krótki rejs po Bałtyku, do Świnoujścia, a nawet do niemieckich portów na wyspie Uznam. Będzie to na pewno niezapomniane przeżycie, zwłaszcza dla tych, którzy do tej pory jeszcze nie pływali statkiem po morzu. Następnie warto zajrzeć do Gabinetu Gwiazd, czyli miejscowego gabinetu figur woskowych. Zobaczymy w nim takie znane postacie, jak Barack Obama, Angelina Jolie czy też Kleopatra. Pamiętajmy także, że w miejscowości znajduje się siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego oraz dwa podległe mu obiekty: Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze, z wolierami, w których oglądać możemy orła bielika. Warto także się wybrać po prostu do wspomnianego Wolińskiego Parku Narodowego. Oczywiście znajdują się tu także dwa kąpieliska morskie, Międzyzdroje Wschód i Międzyzdroje Zachód, dlatego też jeśli tylko dopisze powinniśmy spędzić cały dzień na plaży, kąpiąc się w morzu i opalając. Jeśli chcielibyśmy zaś zobaczyć okolicę z nieco szerszej perspektywy, dobrym pomysłem będzie wybranie się na wzniesienia Kawcza i Gosań, gdzie powstały punkty widokowe. Warto także pojechać na wycieczkę do pobliskiego Świnoujścia, gdzie zobaczymy tamtejszą latarnię morską oraz słynny Fort Gerharda.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>