Wisełka – cichy nadmorski kurort na wyspie Wolin

Wisełka – cichy nadmorski kurort na wyspie Wolin

Wisełka to niewielka miejscowość położona na wyspie Wolin, mniej więcej w połowie drogi między Międzyzdrojami a Międzywodziem. Położona w otoczeniu lasów i jezior, jest doskonałym miejscem, by odpocząć od życia w dużym mieście. Blisko stąd nie tylko do wyżej wspomnianych miejscowości, ale także do Wolińskiego Parku Narodowego. To piękne miejsce, jakie oferuje nam wiele cichych i spokojnych miejsc, które możemy odwiedzić w czasie dłuższych spacerów.

Jedną z największych atrakcji w tych okolicach jest plaża. Jest ona oddalona od zabudowań o niecałe 1,5 kilometra. Prowadzi na nią trasa, wiodąca przez bukowo-sosnowy las, który oddziela miejscowość od Morza Bałtyckiego. Jest to plaża o średniej szerokości, ale za to bardzo piaszczysta. Bez problemu znajdziemy na niej miejsce, gdzie możemy się rozbić na dłużej. Woda w tych okolicach jest trochę cieplejsza niż w innych kurortach tej okolicy.

Jeśli wolimy spędzić czas nad wodami jeziora, bo morze jest akurat zbyt wzburzone, to musimy się udać w drugą stronę. Tam położone jest niewielkie Jezioro Wisełka, zajmujące około 20 hektarów. Nad jego wodami również powstały piaszczyste plaże, które są łatwo dostępne dla turystów, a przy okazji działają tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Oczywiście plażą można wybrać się na dłuższe spacery, ale jeśli ktoś jednak woli spacery po lesie, to warto wybrać się w okolice latarni morskiej Kikut. Znajduje się ona na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Stoi na wzgórzu, którego wysokość wynosi 75 metrów. Niegdyś istniała tutaj wieża widokowa, ale w latach 60. ubiegłego wieku przerobiono ją na latarnię morską. Wieża ma wysokość prawie 20 metrów, a zbudowana została z kamieni oraz cegieł. Niestety obecnie nie jest ona udostępniana dla turystów, ale i tak warto wybrać się na spacer w te okolice.

W Wisełce na turystów czeka także cała niezbędna infrastruktura, w tym oczywiście dobrze rozwinięta baza noclegowa. Możemy się tutaj zatrzymać w licznych domach wczasowych, pensjonatach i pokojach gościnnych. Wisełka oferuje noclegi także w hotelu oraz na campingu, co powoduje, że możemy wybierać miejsce o takim standardzie, jaki właśnie jest nam potrzebny. Na miejscu znajdziemy także sklepy i restauracje, a także smażalnie ryb, budki z hot-dogami i watę cukrową, czyli wszystko to, czego potrzebują turyści nad morzem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>