Zieleniec w Kotlinie Kłodzkiej – perełka zimowa

Zieleniec w Kotlinie Kłodzkiej – perełka zimowa

Pomimo tego, że Zieleniec do jeszcze nie tak dawna był samodzielną miejscowością, to obecnie jest częścią Dusznik-Zdroju. Jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, szczególnie w sezonie zimowym ze względu na stoki narciarskie, a także inne możliwości uprawiania sportów. Zainteresowanie tymi terenami sprawiło, że jest tu bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu każdy turysta będzie mógł tu znaleźć kwaterę na dłuższy pobyt. Zieleniec leży na terenie Kotliny Kłodzkiej w Sudetach, a właściwie na jej granicy i jest jednocześnie najwyżej położonym obszarem we wspomnianych górach.

Największa sudecka kotlina, czyli właśnie Kotlina Kłodzka, przyciąga wielu turystów, dzięki różnorakim atrakcjom przygotowanym dla ludzi o odmiennych upodobaniach, dlatego w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to również obszar bardzo bogaty przyrodniczo, ponieważ znajduje się tutaj wiele niepowtarzalnych rodzajów roślin, a także rzadkich gatunków zwierząt. Ponadto klimat Kotliny Kłodzkiej bardzo wyróżnia się na tle całej Polski, ponieważ w pewien sposób przypomina on mikroklimat alpejski.

W Dusznikach-Zdroju znajdują się źródła wód mineralnych oraz jedno z uzdrowisk, których w samej Kotlinie Kłodzkiej jest całkiem sporo. Jest to też obszar, na którym jest całe mnóstwo zabytków takich jak Kopalnia Złota czy Twierdza w Kłodzku. Również sama matka natura postarała się o to, żeby podczas pobytu turyści nie mogli się nudzić – to dzięki temu, że mamy możliwość zwiedzić kamienny labirynt, zwany Błędnymi Skałami.

Zieleniec oraz jego okolice, to bardzo malownicze tereny z dużą ilością przyciągających turystów miejsc. Nic nie wskazuje na to, żeby miały one stracić na swojej atrakcyjności, a wręcz przeciwnie – niemal każdy sezon bije nowe rekordy ruchu turystycznego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>